25 Mar 2020
March 25, 2020

PRP صورت و بدن

0 Comment

PRP صورت و بدن

PRP صورت و بدن : با پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی تکنیک های بسیاری به منظور جوانسازی پوست، ترمیم و درمان آن به بیماران ارائه می شود که افراد با توجه به بودجه و نیاز خود باید بهترین مناسب ترین روش درمانی را انتخاب کنند.( جوانسازی پوست )


یکی از بهترین و کارآمدترین این روش ها PRP است که موجب تحت تاثیر قرار دادن سلول های بنیادی با ابزارهای پیشرفته شده و به این ترتیب در روند ترمیم، درمان و زیبایی موثر خواهد بود.

کابرد PRP صورت و بدن

روش PRP کابردها و موارد استفاده زیادی دارد که از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برطرف کردن چین و چروک های ناشی از بالا رفتن سن در صورت و بدن
درمان خطوط لبخند، اخم و خطوط موجو در اطراف لپ ها
رفع گودی، تیرگی و پف زیر چشم ها
درمان اسکار آبله مرغان، جای جوش و گودی ناشی از آن ها
ترمیم زخم های قدیمی همچون جای بریدگی، سوختگی و غیره
ایجاد تسریع در روند ترمیم زخم های بزرگ و گسترده
PRP پوست

در گذشته از روش پی آر پی تنها برای تقویت مو و درمان طاسی آقایان استفاده می شد ولی امروزه این روش را می توان بهترین روش برای درمان و رفع مشکلات پوستی همچون رفع لک و درمان چین و چروک ها معرفی نمود.

استفاده از سلول های پلاکت به منظور بهبود و ترمیم زخم های مبنای کار روش prp می باشد.

در این روش پلاکت های مورد نیاز از بدن خود بیمار گرفته شده و بعد از تلغیظ شدن پزشک اقدام به تزریق آن ها در نقاط آسیب دیده می نماید.

PRP پوست بدن

زمانی که صحبت از روش پی آر پی پوست می شود، پوست صورت اولین ناحیه ای است که ذهن افراد به سمت آن می رود و برخی دچار این باور اشتباه هستند که تکنیک PRP فقط مختص پوست صورت می باشد.

در صورتی که چنین نبوده و با این روش می توان بسیاری از مشکلات پوستی همچون لکه ها و ترک های پوستی ناشی از افزایش یا کاهش شدید وزن، بارداری و غیره را درمان نمود.

نحوه انجام روش PRP صورت و بدن

پزشک قبل از انجام هرگونه اقدامی ابتدا وضعیت سلامت فرد را بررسی نموده و چنانچه او شرایط لازم برای انجام این روش جوانسازی پوست را داشته باشد طبق صلاحدید خود اقدام به بی حسی موضع مورد نظر با استفاده از تزریق یا ژل های بی حسی می کند.

در مرحله بعدی میزان خون مورد نیاز را که به طور معمول ۳۵ تا ۴۵ میلی لیتر است را از بیمار گرفته و آن ها را به منظور مخلوط کردن با مواد ضد انعقاد در داخل کیت های مخصوص PRP می ریزد.

سپس کیت ها در دستگاه مخصوصی به نام سانتریفیوژ قرار می گیرند که این کار موجب جداسازی سلول های خونی و قرار گرفتن پلاکت ها در بالاترین لایه می شود.

پس از آن پزشک با استفاده از سرنگ های بسیار ظریفی پلاکت ها را برداشته و اقدام به تزریق داخل پوستی آن ها به موضع مورد نظر می نماید.

هزینه PRP صورت و بدن

یکی از اولین مسائلی که ذهن افراد را در رابطه با این روش به خود مشغول می کند، هزینه آن است.

باید گفت که تعیین هزینه پی آر پی همچون روش های دیگر درمانی و زیبایی به فاکتورهای متعددی همچون دستمرد پزشک که متناسب با میزان تخصص و مهارت او تعیین می گردد، کیفیت خدمات و تجهیزات ارئه شده در کلینیک، روش مورد استفاده برای PRP، مواد و محلول مصرفی صورت می گیرد.

یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت پی آر پی صورت و بدن وسعت موضع تحت درمان و شدت مشکلات موجود در آن است، بنابراین پیش از معاینه بیمار نمی توان هزینه دقیقی را برای وی مشخص کرد.