یک سارق اینترنتی به دام قانون افتاد !!

سارق اینترنتی که با ۹۰ میلیون ریال از حساب بانکی شخصی سرقت کرده بود،شناسایی و دستگیر شد. سرهنگ “ستارخسروی” رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات اصفهان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر برداشت تدریجی مبلغ ۹۰ میلیون ریال از حساب بانکی یک شهروند از طریق درگاه اینترنت موضوع در دستور کار ماموران مجرب این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: تیمی از متخصصان جرایم اینترنتی مامور رسیدگی به پرونده شدند و تحقیقات خود رادر فضاهای مجازی آغاز کردند.
این مقام مسئول تصریح کرد: با انجام تحقیقات مستمر و کشف سرنخ هایی از متهم فردی به نام “هادی ـ ط” ۴۰ ساله شناسایی و طی یک عملیات پلیسی دستگیر شد.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان گفت: با هماهنگی مقام قضایی از مخفیگاه متهم بازرسی به عمل آمد که در نتیجه یک دستگاه رایانه حاوی داده ها و دلایل و مدارک الکترونیکی مرتبط با پرونده به همراه دو دستگاه بی سیم کشف و ضبط شد.
وی بیان کرد: متهم که از نزدیکان مالباخته است در تحقیقات صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را نیاز مالی و اختلافات با مالباخته عنوان کرد.

سرهنگ “خسروی” در پایان با بیان اینکه این سارق با سرقت اطلاعات حساب این شهروند از طریق اینترنت اقدام به خرید های اینترنتی کرده به مردم توصیه کرد: از افشاءکردن اطلاعات حساب های بانکی خود از قبیل شماره کارت، رمز دوم و تاریخ اعتبار کارت های الکترونیکی و یا رمز اینترنتی جداً پرهیز کنند و حتی الامکان از قرار دادن کارت های اعتباری خود در اختیار دیگران خودداری کنند.