معرفی چیدمان همه پسند

در دسترس بودن لباس‌ها، لوازم شخصی، کیف و کفش در اتاق خواب و نوع چیدمان آنها یکی از بزرگ‌ترین دغدغه خانم‌های خانه‌دار است. آنچه می‌خوانید ساده‌ترین و کاربردی‌ترین نکاتی است که با کمک آن می‌توانید به اتاق خواب و کمد لباس‌هایتان سامان ببخشید.

۱٫ از هر فضای خالی باید به نحو احسن استفاده کرد، بنابراین در اتاق خواب فضای خالی زیر تخت بهترین محیط برای نگهداری برخی از وسایل، لباس‌ها و ملحفه‌هاست. تنها کافی است با کمک سبدها، کشوها یا جعبه‌های چوبی کوچک فضایی مناسب و امن برای این وسایل زیر تخت در نظر گرفت.

۲٫ برای جمع آوری لباس‌ها و ملحفه‌های کثیف و استفاده شده، بهترین کار آویزان کردن کیسه‌ای پارچه‌ای پشت در اتاق خواب است تا لباس‌های پوشیده شده را درون آن گذاشته و هر هفته آنها را برای شست‌وشو جمع‌آوری کنیم.

۳٫ پشت در اتاق خواب از گیره‌های S مانند برای آویزان کردن کلاه و چترهای مردانه، زنانه و کودکانه‌ای که در خانه دارید، استفاده کنید.

۴٫ اگر همسرتان علاقه زیادی به دستمال گردن وکمربند و انواع و اقسام آنها را در کمد لباس‌ دارد، بهترین راه برای نظم بخشیدن به آنها استفاده از یک جعبه مشبک است که هر یک از دستمال‌ها را تا کرده و مرتب درون یکی از شبکه‌های آن قرار دهید. به این ترتیب دستمال‌ها چروک نمی‌شوند و دسترسی به آنها نیز آسان‌تر می شود.

۵٫ اگر در خانه پارچه‌های قدیمی و بدون استفاده دارید از آنها برای دوختن کیف‌های پارچه‌ای استفاده کنید و از این کیف‌ها برای تمیز نگه داشتن کفش‌ها و کیف‌های دستی خود به کار ببرید.

۶٫ اگر در اتاقتان آرشیوی از روزنامه یا مجله‌های مختلف دارید و از جا مجلهای استفاده نمیکنید توصیه می‌کنیم برای هر یک از آنها فولدر یا پوشه‌ای تهیه کنید و آنها را با سلیقه در قفسه‌ها قرار دهید.