27 Mar 2020
March 27, 2020

ماموپلاستی

0 Comment

ماموپلاستی

به طور کلی جراحی زیبایی سینه با اهداف مختلفی ؛ اعم از کاهش سایز سینه ها ( ماموپلاستی ) ، بزرگ کردن سایز آن ها ( پروتز سینه ) ، بالا کشیدن سینه ها ( ماستوپکسی یا لیفت سینه ) و ترمیم سینه از دست رفته انجام می گیرد. ( جراح پلاستیک )

در مقاله پیش رو ما به معرفی عمل ماموپلاستی و شرح توضیحاتی پیرامون آن خواهیم پرداخت. در صورتی که تصمیم به انجام این عمل دارید با ما همراه باشید.

ماموپلاستی
ماموپلاستی چیست ؟

ماموپلاستی یکی از انواع جراحی های زیبایی سینه است که در حین انجام آن چربی و پوست های اضافی سینه برداشته شده و این کار سبب کاهش سایز سینه بانوان می شود ، ماموپلاستی مناسب بانوانی است که از بزرگی سینه های خود رنج می برند.

به طور کلی ، بزرگتر بودن سینه ازحد طبیعی و معمول می تواند منجر به ایجاد عوارض فیزیکی و حتی روحی شود.

بزرگ بودن سینه ها از نظر فیزیکی ، موجب تغییر شکل شانه ها می شود و علاوه بر این در نواحی گردن و شانه سبب ایجاد درد شده و در موارد حادّ می تواند به مشکلات تنفسی بیانجامد.

همچنین باید گفت که بزرگی بیش از اندازه سینه ها می تواند در ورزش کردن و انجام فعالیت های بدنی ، خلل ایجاد کند و امکان انجام آن ها را از فرد سلب نماید.

از بُعد روحی نیز بزرگ بودن سینه ها قاعدتا در شکل ظاهری اندام ، اثر سوء گذاشته و منجر به این می شود که اندام فرد ناموزون به نظر برسد و در نتیجه کاهش اعتماد به نفس را به دنبال خواهد داشت.

لازم به ذکر است که عمل ماموپلاستی ، طی سال هایی که مورد استفاده قرار گرفته از تکنیک های مختلفی استفاده نموده ؛ تا این که امروزه به وسیله بهترین ، موثرترین و ایمن ترین روش ها انجام می پذیرد و علاوه بر کاهش حجم سینه ها به زیبایی و تناسب اندام افراد می انجامد.
کاندیدای مناسب انجام عمل ماموپلاستی

شما جهت اطلاع از این که فرد مناسبی برای انجام عمل ماموپلاستی  هستید یا خیر ، حتما باید قبل از اقدام به انجام این عمل ؛ به متخصص پلاستیک مراجعه نمایید و با ایشان جلسه مشاوره داشته باشید تا به پاسخ سوال خود دست یابید.
مشاوره قبل از عمل ماموپلاستی

در جلسه مشاوره ، جراح پلاستیک معالج شما در رابطه با سابقه پزشکی شما ، جراحی های قبلی ای که انجام داده اید و همینطور وضعیت زایمان شما پرسش هایی مطرح می کند.

سپس به معاینه فیزیکی شما پرداخته و قسمت های اضافه را مشخص میکند.

ایشان در رابطه با سوابق مصارف دارویی و نیز بیماری های زمینه ای از شما سوالاتی می پرسند که باید پاسخ تمام آن ها را برای شان مطرح نمایید.

همچنین اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از عمل را برای شما بازگو می نمایند و از شما می خواهند در راستای کسب بهترین نتیجه از عمل ، حتما در راستای انجام آن ها دقت کافی را بکار گیرید.

ماموپلاستی
انجام عمل ماموپلاستی از چه سنی مناسب است ؟

انجام عمل ماموپلاستی ، هیچ نوع محدودیت سنی ندارد و همه بانوان در هر رده سنی می توانند نسبت به انجام آن اقدام نمایند.

باید توجه داشته که خانم هایی که قصد باردار شدن در آینده را دارند و تمایل به انجام جراحی ماموپلاستی نیز دارند ، می بایست انجام جراحی کوچک کردن سینه ها را به بعد زایمان خود موکول نمایند.

دلیل تاکید بر این مسئله این است که چنانچه پس از عمل ماموپلاستی ، حاملگی رخ دهد ؛ قاعدتا سینه ها به علت جریان یافتن شیر در مجاری شیردهی ، مجددا بزرگ خواهند شد ، از این رو بهتر است در صورت تمایل به بارداری ، انجام جراحی کوچک کردن سینه ها را تا پس از پایان بارداری و زایمان به تاخیر انداخت.
اقدامات قبل از عمل ماموپلاستی

هر فردی پیش از آن که تصمیم قطعی نسبت به انجام این عمل بگیرد می بایست کلیه ریسک ها و خطرات عمل را مورد بررسی قرار داده و بهترین جراح پلاستیک را انتخاب کند تا به این ترتیب علاوه بر دستیابی به بهترین نتیجه از انجام این عمل ، از بروز خطرات احتمالی این جراحی نیز پیشگیری به عمل آورد.
از آن جا که سیگار کشیدن سبب تنگ شدن رگ های خونی می شود و به دنبال این اتفاق اکسیژن رسانی خون کاهش یافته و روند بهبودی و ترمیم زخم نیز مختل می گردد ؛ قدم بعدی در رابطه با عمل ماموپلاستی این است که افراد در صورت سیگاری بودن ، حتما باید قبل از انجام عمل ماموپلاستی ؛ نسبت به ترک مصرف آن اقدام نمایند.
برخی داروهای ضد التهاب و نیز داروهای حاوی آسپرین سبب ازدیاد خونریزی در حین و حتی پس از عمل می شوند ، از این رو از ۲ هفته قبل عمل ماموپلاستی ، لازم است که مصرف این داروها را قطع کنید.
توجه داشته باشید که چنانچه دارای اضافه وزن هستید ، بایستی قبل از انجام عمل ماموپلاستی ؛ وزن خود را کاهش داده و به ثبات وزنی متناسب برسید.
لازم به ذکر است که با توجه به سن بیمار ؛ ممکن است قبل از عمل ماموپلاستی ، پزشک درخواست ماموگرافی نماید.