سریال های ماه رمضان ۹۸

در اینبخش سریالهای ماه رمضان ۹۸ را مرور می‌کنیم، سریالهای ماه رمضان ۹۸ حال و هوای درام دارند و جالب تر این کـه برای نخستین بار یک سریال کره ای نامزد پخش از شبکه پنج سیما شده اسـت. آقای علیرضا باشکندی «دوبلور کاراکتر جومونگ» مدیریت تیم دوبلاژ این سریال را بر عهده داشته اسـت.

شبکه یک سریال از یادها رفته

سریال های ماه رمضان ۹۸ + زمان و ساعت پخش سریال های ماه رمضان ۹۸

کارگردان: بهرام بهرامیان

خلاصه داستان: این سریال تاریخی کـه ساخت آن از تیرماه سال ۹۶ آغاز شده اسـت، بـه زندگی دختری جوانی میپردازد کـه بـه خاطر نداشتن آگاهی از آداب و رسوم و اوضاع کشور بـه بحران جدی دچار میشود ولی رفته رفته و با کشف حقایق این آداب و سنن، بـه آرامش می رسد. این اثر روایتی اسـت از آداب و رسوم ایرانیان در دهه بیستم هجری شمسی و قصه زندگی “خسرو” و “مهربانو”.

دراین سریال بـه برخی وقایع تاریخی از جمله کشف حجاب و کشت و تولید تریاک پرداخته شده اسـت. هلیا امامی دراین سریال بازی در نقش “مهربانو” را بر عهده دارد. او کـه دریک خانواده متوسط با پدر، نامادری و برادر نامادریش زندگی می کند، تحت حمایت یک خانواده بـه خارج فرستاده می شود تا در آنجا تحصیل کند. مهربانو در آنجا خبرنگاری می خواند ولی پس از بازگشت بـه ایران دچار مشکلاتی میشود.

بازیگران: حسین یاری – هلیا امامی – میترا حجار – پوریا پورسرخ – بیتا فرهی – کامران تفتی – لیلا بلوکات – سیما تیر انداز – مهدی سلوکی – رضا یزدانی – رسول نجفیان – علیرام نورایی – حبیب دهقان نسب. بهرام بهرامیان، کارگردان این مجموعه، تجربه ساخت آثاری از جمله “سقوط یک فرشته” و “ساعت شنی” را در کارنامه خود دارد. هلیا امامی نیز بعنوان نقش اول زن دراین مجموعه حضور دارد.

شبکه دو سریال دلدار

سریال های ماه رمضان ۹۸ + زمان و ساعت پخش سریال های ماه رمضان ۹۸

کارگردان: نوید و جمشید محمودی

خلاصه داستان: “دلدار” کـه ساخت آن از اوایل دی ماه ۹۷ آغاز شده یک ملودرام عاشقانه اسـت. این سریال داستان عاشقانه چند دختر و پسر را روایت می کند ودر این میان بـه سراغ معضلات این روزهای جوانان از جمله بیکاری می رود. محمدرضا غفاری کـه دراین سریال نقش “آرش” را بازی میکند، یک نخبه دانشگاهی اسـت کـه بـه خاطر بیماری مادرش وادار بـه ترک دانشگاه میشود.

بازیگران: محمدرضا غفاری – الناز حبیبی – حسام محمودی – سوگل خلیق – بهزاد فراهانی – پریوش نظریه – همایون ارشادی و… نوید و جمشید محمودی برادر و کارگردانان افغان تبار مقیم ایران هستند. از جمله کارهای مطرح و مشترک این دو برادر می‌توان بـه فیلم سینمایی “چند متر مکعب عشق” و “شکستن هم زمان بیست استخوان” اشاره نمود.

شبکه سه سریال برادر جان

سریال های ماه رمضان ۹۸ + زمان و ساعت پخش سریال های ماه رمضان ۹۸

کارگردان: محمدرضا آهنج

خلاصه داستان: ساخت این سریال از دی‌ماه سال گذشته آغاز شده اسـت. “برادر جان” کـه یک ملودرام اجتماعی مذهبی اسـت بـه مساله “حق الناس” پرداخته اسـت. دراین سریال، پسری پس از فوت پدرش در صدد بر می آید تا دِین‌هایی کـه بر گردن پدرش بوده را ادا کند. نسبت بـه دو سریال دیگر، این مجموعه مضمونی مذهبی‌تر و شاید متناسب‌تر با حال و هوای ماه رمضان داشته باشد.

بازیگران: علی نصیریان – حسام منظور – لعیا زنگنه – آفرین عبیسی – سعید چنگیزیان – کامران تفتی – سجاد افشاریان – نسیم ادبی و… محمدرضا آهنج کـه کارگردان این مجموعه اسـت، علاوه بر کارگردانی تجربه بازیگری را در عرصه سینما ودر سال‌های دور دارد. بی شک حضور علی نصیریان بعنوان پیشکسوت مطرح سینما و تلویزیون دراین مجموعه، بر جذب مخاطب آن اثرگذار اسـت.