25 Mar 2020
March 25, 2020

جراح پلاستیک

0 Comment

جراح پلاستیک

جراح پلاستیک : افرادی که به طور مادرزادی ، در اثر بیماری ، تحت حوادث محیطی یا حتی به علت پیری دچار نقص یا بدشکلی در برخی از قسمت ها مانند صورت و اجزای آن، سر، گوش، دست و به طور کلی بدن خود شده اند می توانند به کمک جراح پلاستیک مشکل خود را حل یا بهبود ببخشند.( فوق تخصص پلاستیک )

جراحی پلاستیک از رشته های نوین و برتر علم پزشکی است که جهت دریافت فوق تخصص پلاستیک باید ۷ سال دکتری عمومی و پس از آن ۴ سال جراحی عمومی و در نهایت در رشته فوق تخصص پلاستیک تحصیل نمود.

در چه مواردی می توان به جراح پلاستیک مراجعه کرد ؟

جراحی پلاستیک می تواند هم به منظور زیبایی و هم به جهت درمانی انجام بپذیرد. در ادامه به برخی از جراحی های پلاستیک و مواردی که نیاز به جراحی پلاستیک دارند اشاره می کنیم:

هنگامی که با بالا رفتن سن پوست افراد دچار افتادگی یا چین و چروک می گردد، همچنین چنانچه بیمار در اثر آب جوش، بخار آب، اجسام داغ، مواد شیمیایی مانند اسید، انفجار گاز و حوادث غیرمترقبه این چنینی دچار سوختگی می شود باید برای ترمیم و بهبود مشکل به وجود آمده نزد جراح پلاستیک برود.

افرادی که از کوچک یا بزرگ بودن سینه های خود ناراضی هستند ، سینه های آن ها دچار افتادگی است و شکل ظاهری نامناسبی دارد که این امر موجب از دست دادن اعتماد به نفس آن ها شده است و حتی در مواردی که فرد در اثر سرطان سینه مجبور به تخلیه سینه خود شده است می توان به کمک جراحی پلاستیک، سینه هایی زیبا و مورد قبول برای بیمار ایجاد کرد.

گاهی اوقات با وجود رعایت رژیم غذایی یا انجام فعالیت های ورزشی باز هم رسیدن به اندام و استایل متناسب با سلیقه فرد امکان پذیر نیست یا حتی ممکن است امکانات و زمان کافی برای انجام این اقدامات برای او وجود نداشته باشد در چنین شرایطی وی می تواند از طریق پیکرتراشی و جراحی لاغری به اندام مد نظر خود دست یابد.

چنانچه شخصی دارای غبغب باشد یا در اثر افزایش سن دچار افتادگی پوست در این ناحیه شده باشد می تواند از طریق لیفت گردن و با برداشتن پوست و چربی اضافه موجود در این قسمت، دارای گردنی زیبا و کشیده شود.

در مواردی که پلک حالت افتادگی داشته یا دارای پف باشد، جراحی پلاستیک از راه های کاربردی جهت برطرف سازی این ایرادات است.

ناهنجاری های فک به کمک جراحی پلاستیک قابل بهبود می باشد.

جراح پلاستیک می تواند گوش های بزرگ ، برجسته و نامتقارن را متناسب با درخواست بیمار اصلاح نماید.

نحوه انتخاب بهترین جراح پلاستیک

اگر شما دچار ناهنجاری هایی هستید که برای رفع آن ها نیاز به انجام عمل جراحی پلاستیک دارید پس باید به دنبال بهترین جراح پلاستیک بگردید. برای رسیدن به این هدف می توانید ابتدا به کمک سرچ در گوگل و وبسایت های معتبر لیست کاملی از نام بهترین جراحان پلاستیک بدست آورید سپس با تحقیق درباره آنان ، پرس و جو و صحبت با بیمارانی که تحت نظر آن ها جراحی پلاستیک انجام داده اند، جراح پلاستیک مورد نظر خود را یافته و برای رفع مشکل خود اقدام نمایید.