11 May 2019
May 11, 2019

جراحی بینی کج

0 Comment

جراحی بینی کج

انحراف و کجی بینی ، بر اثر آسیب به ساختار بینی به وجود می آید که گاهی علت این ضربه ها و آسیب های وارد شده به بینی می تواند بر اثر زایمان یا در دوران کودکی باشد که باعث انجام عمل جراحی بینی کج در شخص می شود. ( جراح بینی اصفهان )


یکی از روش های موقت برای پنهان کردن کجی بینی ، استفاده از کرم های آرایشی و به کار بردن رنگ های تیره و روشن در صورت می باشد که هر مقدار هم که این کار را با مهارت انجام دهید، تغییر اساسی در مشکل بینی شما به وجود نمی آورد و روش دائمی برای درمان کجی بینی ، انجام عمل زیبایی بینی کج است.
علائم بینی کج

خشک شدن دهان
ناراحتی مجاری تحتانی تنفسی
سردرد
خونریزی
خرخر شبانه
سینوزیت

سپتورینوپلاستی

کجی بینی یک عمل زیبایی محسوب می شود و انحراف آن در ظاهر بینی قابل مشاهده است که معمولا همراه با انحراف تیغه میانی بینی می باشد.

در این  جراحی زیبایی بینی که نام آن سپتورینوپلاستی است، علاوه بر اصلاح مشکلات تنفسی فرد شکل ظاهری بینی نیز از حالت منحرف و کج اصلاح می شود.

نکات مهم در مورد عمل سپتورینوپلاستی

در مورد این عمل ها باید گفت که هرچه ظاهر بینی فرد کج تر باشد، امکان وجود مختصری غیرقرینگی در بینی پس از عمل وجود دارد.

در برخی از افراد کج شدن بینی بر اثر ضربه یا کجی نوک بینی ممکن است با یک بار عمل اصلاح نشود و به عمل دوم نیاز باشد.

پس از جراحی بینی ، داروهای تجویز شده توسط جراح بینی را به طور کامل مصرف نمایید.

کبودی و تورم پس از عمل موقتی بوده و پس از چند روز به مرور زمان محو می شود، توصیه می شود، برای تسریع در روند کاهش کبودی ، از کمپرس یخ استفاده نمایید.

بیمار قادر به انجام فعالیت های عادی و سبک پس از انجام جراحی بینی می باشد.

انجام ورزش ها و فعالیت های بدنی شدید می تواند خطر خونریزی یا جمع شدن خون در داخل تیغه میانی را افزایش دهد که می تواند منجر به یک عمل جراحی دیگر شود.

چگونگی جراحی بینی کج

مدت زمان عمل کج بودن بینی ، حدودا دو الی سه ساعت می باشد و به وسیله بی هوشی عمومی انجام می شود.

در این روش با ایجاد یک شکاف باریک درون بینی ، مخاط بینی بالا کشیده شده و هر چیزی را که باعث انسداد مسیر عبور هوا می شود جراح بینی برداشته یا جا به جا می نماید.
درمان کجی بینی بعد از عمل بینی

شنیده یا دیده شده است که برخی از افراد نتیجه دلخواه خود را از جراحی بینی کسب نکرده اند و پس از جراحی بینی دچار نارضایتی از فرم بینی شده اند.

اغلب این افراد فرد نامناسبی را برای جراحی بینی انتخاب کرده اند و عدم مهارت فرد باعث شده است تا بینی به خوبی جراحی نشود و فرم بینی زیبا نباشد .

یکی از نارضایتی های شایع پس از جراحی بینی ، کج بودن نوک بینی است.

برای رفع کج بودن فرم بینی پس از جراحی بینی نیاز است تا بیماران جراحی بینی ترمیمی یا جراحی بینی ثانویه انجام دهند .

در جراحی بینی ترمیمی ، فرم بینی و کج بودن آن به طور کامل اصلاح می شود.

جراح بینی

هدف از انجام جراحی بینی کج بهبود ظاهر بینی است و مهترین هدف صاف کردن ساختار بینی و افزایش زیبایی فرد است.

به همین دلیل برای انجام جراحی بینی کج حتماً یک جراح زیبایی بینی خوب را انتخاب کنید .

اگر یک فرد نامناسب را انتخاب کنید به علت عدم مهارت دچار نارضایتی از فرم بینی خواهید شد ، چه بسا که امکان دارد کج بودن بینی به طور کامل اصلاح نشود.

کج بودن بینی پس از جراحی بینی کج باعث می شود تا افراد به جراحی ترمیمی بینی روی آورند که به نسبت جراحی اولیه بینی پیچیده تر است و هزینه بیشتری نیز دارد .
هزینه جراحی کجی بینی

هزینه عمل کجی بینی به علت آن که نوعی عمل زیبایی می باشد توسط بیمه پرداخت نمی شود، ولی جراحی انحراف بینی یک عمل درمانی محسوب شده و هزینه آن توسط بیمه قابل پرداخت است.