24 Mar 2020
March 24, 2020

جراحی بینی کج

0 Comment

جراحی بینی کج

جراحی بینی کج : برخی از بیماران به دلیل اینکه در گذشته با شکستگی بینی مواجه شده اند و به روش بسته برای درمان آن اقدام نموده اند ، دچار کجی یا پیچ خوردگی بینی می شوند. همچنین بینی می تواند به صورت مادرزادی نیز کج باشد. همه این موارد با انجام جراحی قابل اصلاح خواهد بود. برای درمان کجی بینی در ابتدا جراح بینی  باید نسبت به تشخیص علت کج شدگی بینی اقدام کند. در واقع در بینی های کج استخوان یک سوم بالای بینی یا غضروف دو سوم پایین بینی دچار انحراف می شود. در برخی موارد ممکن است نوک بینی در مرکز تقارن وجود داشته یا نداشته باشد.

دلایل کجی یا پیچ خوردگی بینی

انحراف خارجی بینی

پیچ خوردگی استخوان بینی

پیچ خوردگی غضروف بینی

انحراف داخلی یا سپتوم بینی

جراحی برای بینی کج

غالبا نافرمی های بینی کج ، شامل نافرمی های استخوان بینی و غضروف های بینی در طاق وسط بینی است. در واقع از آنجایی که طاق وسط بینی به راحتی قادر به جدا شدن از استخوان بینی است ، بسیار حساس به ضربه می باشد ، بنابراین در صورت قرارگیری استخوان در بخش میانی ، غضروف ها از بینی جدا شده و بینی از لحاظ ظاهری کج می شود.

در صورت کج قرار گرفتن غضروف های نوک بینی ، تیغه وسطی بینی ( سپتوم ) و غضروف های نوک بینی مجددا ترمیم شده و همه بینی با سایر قسمت هایش تراز خواهد شد.

همچنین استخوان بینی از جایی که کج و نامتقارن شده مجددا شکسته شده و می توان آن را به بخش میانی برگرداند تا میان همه قسمت های بینی تعادل ایجاد شود.

روش مناسب برای جراحی بینی کج

بهترین روش برای اصلاح و جراحی بینی کج ، جراحی از طریق روش باز است. زیرا در این روش پوست از بافت بینی جدا شده و جراح اشراف کاملی به همه ساختار بینی داشته و می تواند به بهترین نحو نسبت به اصلاح کجی بینی اقدام فرماید.

هزینه جراحی بینی کج

جراحی بینی کج نیز همچون سایر عمل های بینی ، به دستمزد جراح و یکسری عوامل جانبی بستگی دارد که پس از معاینه توسط جراح مشخص خواهد شد. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با پزشک جراح خود صحبت نمایید.

تفاوت کجی بینی با انحراف بینی

انحراف بینی از عمل های درمانی محسوب می شود که بیمه هزینه های آن را متقبل خواهد شد اما جراحی بینی کج از عمل های زیبایی است و پرداخت هزینه های آن تماما بر عهده خود بیمار است.

همچنین انحراف بینی می تواند در ظاهر مشخص نباشد و تنها فرد با مشکلات تنفسی مواجه باشد ، این در حالیست که کجی بینی در ظاهر مشخص بوده و معمولا مشکلات تنفسی در پی نخواهد داشت. البته در مواردی که کجی بینی شدت داشته باشد می تواند موجب اختلالات تنفسی نیز شود.