جراحی بینی موفق چه ویژگی هایی دارد

جراحی بینی موفق چه ویژگی هایی دارد : به طورکلی جراحی بینی در صورتی که منجر به ایجاد تاثیرات مثتبت در زیبایی چهره و همچنین بهبود سلامتی تنفس گردد می تواند به عنوان یک جراحی بینی موفق تلقی گردد. حال آن که عوامل متعددی در ایجاد نتیجه موفق از جراحی بینی دخالت دارند که ما در این مقاله به شرح آن خواهیم پرداخت.

معیارهای اصلی جراحی بینی

یک جراحی بینی در صورتی که معیارهای زیر را دارا باشد ، می توان به عنوان یک جراحی موفق از آن یاد کرد.

۱- انتخاب یک جراح بینی خوب و با تجربه ، زیرا تشخیص دقیق جراح بینی از این منظر که دلیل نازیبا بودن بینی چیست و در برخی موراد که مشکلات تنفسی وجود دارد تشخیص علل اختلال تنفسی در موفقیت آمیز بودن عمل بینی بسیار اثرگذار است.

جهت تشخیص اینکه فرد نیاز به جراحی بینی دارد یا خیر ، پزشک متخصص ممکن است موارد زیر را تجویز نماید :

آندوسکوپی بینی جهت نمایش واضح آناتومی ساختار داخلی بینی
راینومانومتری جهت بررسی مجاری هوایی بینی
آکوستیک راینومتری جهت تشخیص موانعی که منجر به تنگی مجاری بینی شده اند.

در حالت کلی بهترین جراح بینی قبل از اقدام به اعمال تغییرات جهت زیباسازی بینی می بایست تمام تمرکز خود را روی گشودن مجاری تنفسی و در صورت وجود انحراف در تیغه بینی اقدام به رفع انحراف بینی نماید.

۲- ایجاد یک بینی زیبا و دارای هارمونی با اجزای مختلف چهره بدون اینکه کسی متوجه جراحی بینی شود.

قاعدتا در هنگام تعامل با دیگران چیزی که در وهله اول توجه فرد مقابل را به چره ما معطوف می کند بینی می باشد ، حال آنکه یک بینی عمل شده نباید به گونه جراحی شده باشد که در هنگام رویایرویی با دیگران بلافاصله نگاهشان روی بینی ما ممتمرکز شده و متوجه اینکه جراحی شده است شوند.

مشخص بودن جراحی بینی ، بدین منزله است که بینی به خوبی جراحی نشده است و حتی به دلیل نمایان بودن آثار جراحی بینی در چهره ، زیبایی چهره نیز ممکن است مخدوش شده باشد.

منظور از یک بینی زیبا ، بینی ای است که دارای حداکثر میزان هماهنگی با چهره فرد باشد ، بنابراین این تصور که بینی زیبا می بایست بسیار کوچک باشد نادرست است. و اینکه در برخی جراحی ها که تمرکز فقط روی کوچک کردن بینی است می توان گفت که نه تنها باعث افزایش زیبایی چهره نخواهد شد ، بلکه تناسب صورت را نیز برهم خواهد زد.
سایر معیارهای جراحی بینی موفق

۴- استفاده از روش های نوین در جراحی بینی گوشتی ؛

برخلاف گذشته که در جراحی بینی های گوشتی از طریق تراشیدن غضروف و استخوان بینی اقدام به جراحی بینی صورت می گرفت ، امروزه جراحان بینی با استمداد از تکنیک های جدید جراحی بینی اقدام به تقویت غضروف های ضعیف بینی نموده و در صورتی که بخشی از بینی دارای بافت اضافه باشد ، آن بافت اضافه را بر می دارند.

۵- استفاده از روش های نوین در جراحی بینی استخوانی

در متدهای نوین جراحی بینی استخوانی ، از طریق تقویت و افزایش استحکام پایه بینی در قسمت نوک به جای کاهش بافت از پشت بینی اقدام به رفع قوز بینی می شود.

۶- استفاده از روش های جدید برای کاهش پهنای نوک بینی

در روش های جدید جراحی بینی بر خلاف روش های قدیمی ، هرگز اتصالات غضروف های بینی قطع نمی شوند و با استفاده از متدهای مخصوصی پهنای نوک بینی بدون نیاز به برداشت غضروف ها انجام می پذیرد.

نتیجه استفاده از این تکنیک ها در جراحی بینی و کاهش پهنای نوک بینی ، این است که نوک بینی حالتی طبیعی یافته و گویا اصلا روی نوک بینی عملی صورت نگرفته است.

۷- استفاده از روش های تقویتی برای رفع افتادگی بینی

بر خلاف گذشته که بالا بردن نوک بینی مستلزم برداشتن بیش از حد بافت های بینی بود ، در روش های جدید جراحی بینی ، از طریق تقویت نوک بینی اقدام به رفع افتادگی بینی و نیز بالا بردن نوک بینی می گردد ، لذا ماندگاری نتایج در این روش ها بسایر بیشتر است.

در خاتمه باید افزود که جراحی زیبایی بینی در صورتی که از معیارهای فوق برخوردار باشد قطعا نتایجی رضایت بخش به دنبال خواهد داشت.