جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : بینی استخوانی و یا بینی عقابی در واقع نوعی از بینی است که دارای قوز و یا پل بر آمده بر روی سطح آن است که به بینی شکل منحنی و خمیده داده است .

جراحی بینی استخوانی به منظور برداشتن پل و قوز بینی ،‌ جزو شایع ترین مراجعه ها می باشد . ( جراح بینی )

قوز های بینی دارای اندازه های متفاوتی می باشند که به روش رینوپلاستی باز یا رینوپلاستی بسته جراحی می شوند .
جراحی بینی استخوانی به منظور درمان نقایص
جراحی زیبایی بینی استخوانی به منظور رفع نقایص برآمدگی بینی صورت می گیرد که در این امر تجربه و تخصص جراح بینی دارای اهمیت زیادی می باشد .

در طول عمل بینی استخوانی ، میزان قوز بینی را کاهش می دهند و عرض و طول بینی را نیز اصلاح می نمایند و به طور کلی تمام نقایص موجود برای رسیدن به تناسب بینی رفع می شوند .

جراحی بینی استخوانی نسبتا عمل کوتاهی می باشد که با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می شود .

بیمار پس از عمل بینی حدودا باید یک هفته استراحت کند و به منظور کنترل درد از دارو های تجویز شده استفاده کند .بعد از این زمان می تواند به سر کار خود بازگردد .

لازم به ذکر می باشد که احتمال بازگشت پس از جراحی بینی استخوانی غیر معمول می باشد و رعایت تمام نکات پس از عمل بینی، این احتمال را به حداقل می رساند .
دلایل داشتن بینی استخوانی
اکثرا قوز بر روی بینی های استخوانی به دلیل مسائل ارثی و ژنتیک ایجاد می شود که بر اثر رشد زیاد غضروف و استخوان بینی باعث ایجاد پل یا قوز بر روی بینی شده است .

به طور معمول صدمه ها وارد شده در دوره ی کودکی و نوجوانی به بینی نیز در رشد استخوان و غضروف و در نتیجه در ایجاد قوز بینی تاثیر گذار می باشند .

این قوز موجب به هم خوردن هارمونی اجزای صورت می شود و از دلایل مهم برای اقدام به جراحی بینی استخوانی می باشد .
جراحی بینی استخوانی بدون عمل
به دلیل مرکزیت بینی و تاثیر آن بر زیبایی چهره بسیاری از افراد به دنبال انجام جراحی بینی هستند و حتی تمایل به رفع مشکلات بسیار جزئی بینی دارند .

ترس از تیغ جراحی و عوارض رینوپلاستی باعث شده است تا برخی از افراد میل خود به رینوپلاستی را نادیده بگیرند یا به دنبال روش های غیر تهاجمی و بدون نیاز به عمل برای فرم دهی بینی باشند .

هنگام جستجو در زمینه فرم دهی بینی بدون عمل بینی با روش هایی چون لیزر ، آبلیمو ، عسل ، بخور دادن بینی و غیره قطعاً مواجه خواهید شد .

اما روش های ذکر شده تاثیری بر استخوان بینی ندارند و نهایتاً بتوانند پوست بینی را شفاف تر نمایند و مشکلات مرتبط با پوست بینی را بهبود ببخشند زیرا تراشیدن استخوان بینی به منظور فرم دهی بینی تنها نیازمند انجام عمل جراحی بینی می باشد.

مشخصه بارز بینی های استخوانی قوز روی بینی است و تنها راه برای رفع قوز بینی ، تراشیدن استخوان بینی می باشد و لیزر یا روش های طبیعی چون عسل و آبلیمو ، قابلیت تراشیدن غضروف یا استخوان بینی را ندارد .

با توجه به مطالب ذکر شده نتیجه میگیریم که فرم دهی بینی تنها با جراحی بینی امکانپذیر است و روش های دیگر تنها جنبه تبلیغاتی دارند .